Privođenje vježbi kraju je također veoma važno. To je skup vježbi koje biste trebali napraviti poslije završetka svog aerobika. Cilj je polako dovesti srčani ritam i disanje u normalno stanje i spriječiti slabost. Isprobajte neke od ovih vježbi: polaki, jednostavni cardio - lagano joggiranje, šetnja,opuštajuće plivanje lagano istezanje duboko disanje Tijekom izvođenja aerobnih vježbi, kardiovaskularni sustav reagira na tjelesni napor povećanjem unosa kisika neophodnog za mišićni rad. Ritmične vježbe koje se izvode u aerobiku usmjerene su na aktiviranje velikih područja mišića što povećava potrebu tijela za kisikom.

Efekti na organizam

Aerobik ima pozitivan utjecaj na naše tijelo: smanjuje udio masnog tkiva, omogućuje povratak na idealnu težinu, stabilizira krvni tlak te smanjuje razinu kolesterola u krvi. Pomoći će nam da izgledamo mlađe i osjećamo se bolje!

Različite vježbe

U grupno vježbanje aerobika možemo primjerice uključiti jogging, ples, step, plivanje, vožnju bicikla itd. I žene i muškarci mogu profitirati od ovakve tjelesne aktivnosti.

Dobrobiti redovitog treninga

Redoviti trening (primjerice 30 minuta dnevno) pruža mnoge dobrobiti za naše tijelo:

  • osnažuje imunološki sustav
  • utječe na bolje raspoloženje, ublažava osjećaj depresije i straha
  • omogućava bolji san
  • pomaže umanjiti količinu masnog tkiva u tijelu i postići idealnu tjelesnu težinu
Vježbe

Tjelesnu aktivnost dobro je započeti intenzitetom od 3 puta tjedno, te tijekom vremena povećavati trajanje i zahtjevnost vježbi.

  • Zagrijte se.

Tijelo treba dobro pripremiti za povećani napor - zagrijavanjem se povećava broj otkucaja srca i temperatura mišića. Osim toga, ukoliko se dobro zagrijemo, uvelike umanjujemo rizik od ozljeda.

Vrijeme: 5-10 minuta.

  • Započnite s aerobnim treningom.

Kardio vježbe izvode se u cilju povećanja efikasnosti krvožilnog i dišnog sustava te sagorijevanja masnog tkiva. Najefikasniji bio bi blagi ali intenzivni trening s produljenim trajanjem kako bi se maksimalno povećala oksidacija hranjivih tvari i potreba tijela za kisikom.

Vrijeme: 25-45 minuta.

  • Ojačajte mišiće.

Ova skupina vježbi za cilj ima jačanje specifičnih mišića. Vježbe se mogu izvoditi uz utege.

Vrijeme: 5-10 minuta.